Basın Bülteni

Eskişehir Halkı Artık Daha Ucuza Isınıyor..

Bilindiği gibi, Doğal Gaz Piyasasında yapılan düzenlemeler ile BOTAŞ’ın tekelinde olan doğal gaz tedarikçiliği, piyasaya başka oyuncuların da girmesiyle çeşitlenmiş olup, hem arz güvenliği sağlanmış hem de daha ucuza doğal gaz kullanılmasının yolu açılmıştır. 

Bu aşamada ESGAZ vakit kaybetmeksizin üzerine düşen görevi yerine getirerek, tüm Eskişehir halkının daha ucuza doğal gaz kullanımını sağlamak amacıyla çalışmalarını sonuçlandırarak başka tedarikçilerle sözleşme imzalayarak gaz almaya başlamıştır. 

Bunun neticesinde Eskişehir halkı Aralık ayında bir metreküp doğal gazı 0,668121.-TL’ye tüketirken, 1 Ocak itibariyle 0,641924.-TL’ye tüketmeye başlamıştır. Bu da 1 m3 doğal gaz yaklaşık % 4 oranında indirim yapılması, yani abonelerimizin gazı 0,022201.-TL daha ucuza tüketmesi anlamına gelmektedir. 

Serbest tüketiciler ise Aralık ayında bir metreküp doğal gazı 0,609131.- TL’ye alırken, 1 Ocak itibariyle 0,603509.- TL’ye almaya başladılar. Bu da 1 m3 gaz da yaklaşık % 1 oranında indirim yapılması anlamına gelmektedir. 

Bununla birlikte doğal gazın halen en ekonomik, çevreci ve konforlu bir yakıt olduğunu da bir kere daha hatırlatmak istiyoruz. Geçen sene Ocak ayında abonelerimiz gazı 1,033.-TL’ye tüketiyor iken bu sene 0,641924.-TL’ye tüketmektedir. Bu da doğal gazın geçen seneye göre % 35 daha ucuz olduğunun göstergesidir. 

Sonuç olarak ESGAZ, daha kaliteli hizmet sunma vizyonunun yanında abonelerine daha ucuz kaynaktan gaz sağlayarak üzerine düşeni fazlasıyla yapmış ve abonelerin tükettiği doğal gazda 1.Ocak.2010 tarihinden itibaren % 4 oranında indirim yapmıştır. 

Bu vesile ile 2010 yılının, kardeşlik, sevgi ve saygı duygularının en yaygın yaşanacağı, birlik ve beraberliğimizin artarak devam edeceği bir yıl olması dileği ile. Daha nice yıllara daha nice indirimlere..