Basın Bülteni

ESGAZ Kışa Girerken Güvenli Doğalgaz Kullanımı İçin Abonelerini Uyarıyor..

 

                    Esgaz kış sezonu öncesinde abonelerini doğal gazın güvenli kullanımı konusunda uyardı. Esgaz Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Engin ATAMAN, alınacak basit tedbirler ile abonelerin can ve mal güvenliğinin korunabileceğini belirterek bu konuda abonelerini hem yazılı hem de görsel olarak bilgilendirdiklerini belirtti.

                    Her yıl aboneleri bilinçlendirme amacıyla yaptıkları faaliyetleri bu yıl Eskişehir Valiliği, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Dosider işbirliği ile yaptıklarını belirten Ataman, bu hususta hazırlanan görsel çalışmaların muhtelif kanallardan abonelere ulaştırıldığını ifade etti.

                Alınacak basit tedbirler konusunda 5 ana başlıkta çalışma yapıldığını belirten Ataman, bu önlemler sayesinde abonelerin güvenli doğal gaz kullanımının sağlanmasını amaçladıklarını söyledi.

Ataman, Doğal gazın güvenli kullanımı kapsamında alınması gereken önlemleri şöyle sıraladı;

  1. Kombi ve Şofben gibi yakıcı cihazların yıllık bakımları yetkili servislere yaptırılmalıdır. Bakımı yapılmış cihaz güven verir.
  2. Bacaların ve bağlantılarının çekiş, sızdırmazlık kontrolleri ile bakımları her yıl düzenli olarak yaptırılmalıdır. Doğru baca hayat kurtarır.
  3. Bacalı cihazların olduğu ortamlarda ve mutfaklarda bulunan havalandırma menfezleri kapatılmamalıdır. Doğalgaz cihazları bu havalandırmalardan nefes alır.
  4. Bacalı cihazların bulunduğu ortamlarda mutlaka karbon monoksit dedektörü kullanılmalıdır. Karbon monoksit dedektörü hayata bağlar.
  5. Mutfaklarda bulunan kombi veya şofbenler, aspiratörler ile aynı bacaya bağlanmamalıdır.

    

                    Herhangi bir olumsuzlukta mutlaka “187 Doğal Gaz Acil Hattı” nın aranması gerektiğini belirten Esgaz Genel Müdürü Engin ATAMAN,  güvenli kullanıldığı takdirde doğal gazın ekonomik ve güvenilir bir yakıt olduğunun altını çizdi.

                Kışa girerken güvenli doğal gaz kullanımı için hazırlanan çalışmalar, Eskişehir’in muhtelif yerlerindeki Bilboard, CLP, Afiş olarak asılmış olup yaklaşık 250.000 aboneye de doğal gaz faturaları ile birlikte el broşürü olarak dağıtımı yapılmıştır.