Basın Bülteni

Beylikova İlçesinde Gaz Açılış Töreni

                Çifteler, Mahmudiye, Kırka, Alpu, ilçelerinden sonra Beylikova ilçesine de gaz arzı sağlanmış oldu.

                Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi AVCI, Eskişehir Valisi Azmi ÇELİK, Eskişehir Millet vekilleri Prof. Dr. Emine Nur GÜNAY ,  Harun KARACAN, Beylikova Belediye Başkanı Özkan ALP ve ESGAZ Genel Müdürü Engin ATAMAN ile  bölge halkının yoğun katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreninde konuşma yapan Prof. Dr. Nabi AVCI yatırım çalışmalarından dolayı ESGAZ ’a teşekkürlerini iletti.

                Bakan Avcı, Vali Çelik, ESGAZ Genel Müdürü Ataman ve  beraberindeki heyet Mehteran gösterisi ile karşılandı. Lise öğrencileri tarafından hazırlanan halk oyunu oynandığı sırada yağmur yağışı alandakilere zor anlar yaşatırken, yağışın artmasının ardından tören Çok Programlı Anadolu Lisesi konferans salonuna alındı. Törende konuşan Bakan Avcı, Eskişehir’e yapılan doğal gaz yatırımlarının bir yenisine Beylikova ilçesi sakinlerinin de katıldığını belirtti.

                Tören konuşması sonrasında Beylikova Abone Merkezi’nin açılışını yapan heyet Şükriye – Ramazan ÖZTÜRK çiftinin evine misafir oldu. Öztürk çiftinin doğal gaz vanasını açan Avcı ilçede bir evi ilk kez doğalgazla buluşturdu.

                2016 yılı nisan ayında başlayan yatırım çalışmaları 2016 yılı kasım ayında Beylikova’ya gaz arzını sağlayan istasyon ve servis hattı yapımı ile tamamlandı.

             Yatırım çalışmalarına ara vermeyen ESGAZ 2017 yılı içerisinde diğer ilçelerdeki alt yapı çalışmalarının devam edeceğini belirtti.