Basın Bülteni

AİLE BÜTÇESİNİ DÜŞÜNEN HERKESİ DOĞAL GAZ KULLANIMINA DAVET EDİYORUZ!

Doğal gaz, Temmuz ayında da en ekonomik yakıt olma özelliğini koruyor. Isınmada kömür kullananlar; doğal gazı tercih edenlere göre 1,8 kat, LPG dökmegaz kullananlar ise doğal gaz gaz kullananlara göre 3,4 kat daha fazla harcama yapıyorlar. 

Ekonomik, konforlu ve temiz yakıt doğal gazı tercih edenler, Temmuz ayında da tüm yakıt giderlerini yine en hesaplı fiyatlar üzerinden ödeyecekler. 

Isınma, sıcak su, ve mutfakta doğal gaz kullanan 100 metrekarelik bir konut sahibi, doğal haz kullanarak kömür kullanana göre 1016 TL, LPG Dökmegaz kullanandan ise 2908 TL daha az ödeyecek. 

Sadece sıcak su ve mutfakta doğalgaz kullananlar yıl boyunca 246TL ödüyor iken aynı maksatla tüp kullananlar 1056TL ödemektedirler.

Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (DOSİDER) verilerine göre 100 metrekarelik bir alana sahip sobalı bir konutta, ısınma ihtiyacında kömür, mutfak ve sıcak su ihtiyacında LPG tüp kullanılırsa 2186 TL harcanıyor. Tüm ısınma, sıcak su ve mutfak ihtiyaçlarında LPG kullanılması halinde ise yaklaşık olarak 4078 TL oluyor.

Doğal gaz kampanyamızda son bir hafta. Son günleri iyi değerlendirin..